Hoppa till sidans innehåll

LILLA FYRSTADS 2018, grundomgång 20 januari

2018-01-07 13:21
  • Uppdaterad: 2018-09-09 19:57

Grupp 1 Söder

Bjuvs BK                                                                          Arrangör

BK Pan

BK Ore-BK Velo

IK Sparta

Grupp 2 Väster

Varbergs BOIS-Kungsbacka BK                        Arrangör

AK 77-GAK

ÖIS Brottning

BK Bryggan har tyvärr dragit sig ur Lilla Fyrstads

Grupp 3 Mitt                                              

Huddinge BK                                                                     Arrangör

Lidköpings AS

Enköpings BK

Grupp 4 Öster-Nord                                    

Västerås BK                                                                       Arrangör

Uppsala AK

Sundsvalls AIK

 

Lån: Senaste dag för att registrera lån var 5/1 2018.

Namn                                   Utlånad till                   Utlånad från

Fabian Frisk                         Bjuvs BK                     Kävlinge/Furulund

Alex Beck                            Bjuvs BK                     Klippans BK       

Cazper Brohdin                    Bjuvs BK                     Klippans BK       

Seif Al-Rubiaai                     IK Sparta                     Limhamns BK     

Armando Molin                    IK Sparta                     Malmö Tigers             

Hannes Björnqvist                Örgryte IS                    Viskafors AK      

Isac Rydborg                         Örgryte IS                    Falköpings ABK  

Jonathan Ljundin                  Örgryte IS                     Falköpings ABK  

Mikael Karlsson                   Lidköpings AS              Skövde ABK

Simon Karlsson                    Lidköpings AS               Skövde ABK

Gustav Åstrand                     Lidköpings AS               Kinna AK

Algot Gamelius                     Enköpings BK                Motala ABK       

Arvid Samuelsson                 Enköpings BK                 Heby BK                               

Gustav Eriksson                    Enköpings BK                  Heby BK             

Win Shwa                              Sundsvalls AIK                Husums IF        

Mohammad Timori                Sundsvalls AIK                Husums IF        

Theodore Westerlund             Sundsvalls AIK                Matforsbrottarna

Övriga regler finns på hemsidan under fliken Tävling/Lilla Fyrstads 2018. Riksfinalen arrangeras av segraren I Grupp 3 Mitt, 24 februari.

 

För SBF/Program                      

Christer Persson / Förbundschef / This is a mailto link

Skribent: Örjan Eliasson
Epost: Adressen Gömd

Nike

Sportgrossen

 

 

 

 

Viking Line

 

 

 

 

Postadress:
Svenska Brottningsförbundet
Idrottens Hus, Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: +46 8 699 63 23
E-post: This is a mailto link

Se all info