Gå till innehåll
Svenska Brottningsförbundet

Text

Svenska Brottningsförbundets kanslipersonal

Samuel Lund, Generalssekreterare (förldraledig 50% jan-juni, 100% juli-feb 2024)
Telefon: 08-699 63 26
Mail: samuel.lund@brottning.rf.se
Strategiska frågor, personal, landslag och styrelse.

Lena Sulkanen, Tf. Generalsekreterare (50% jan-juni, 100% juli-feb 2024)
Telefon: 076-8211798
Mail: lena.sulkanen@brottning.rf.se
Löpande verksamhet, ekonomi.

Zakarias Tallroth, Landslagschef/Sportchef (föräldrarledig t.o.m. feb 2023)
Telefon: 08-699 63 27
Mail: zakarias.tallroth@brottning.rf.se
Övergripande ansvar för elit-och landslagsverksamhet med särskilt fokus på senior och u.23 och elitcenter i Malmö.

Leonard Östlund, Utvecklingsansvarig/Tävlingskonsulent Tf. Landslagschef
Telefon: 08-699 63 25
Mail: leonard.ostlund@brottning.rf.se
Organisatoriskt ansvarig för U17 och U20-landslagen. Även resursperson inom tränarutbildning och parabrottning.

Lotta Samuelsson, Förbundskoordinator
Telefon: 08-699 63 23
Mail: lotta.samuelsson@brottning.rf.se
Ekonomiadministration, tävlingslicenser, hemsida, föreningsservice och landslagsadministration.

Malin Kjebon, Barn- och ungdomsansvarig/Kommunikation
Telefon: 08-699 63 24
Mail: malin.kjebon@brottning.rf.se
Kommunikation, utbildning, föreningsservice, Wresfit och projekt inom trygg idrott.

Kristina Edsberg, Tävlingsansvarig
Telefon:
Mail: kristina.edsberg@brottning.rf.se

Mats Vennberg, Projektansvarig Återstart
Telefon:
Mail:

Cem Celepli Atci , Parabrottning/Projektledare "En brottarmatta utan gränser"
Telefon: 072-322 76 70
Mail: cem.celepli.atci@brottning.rf.se
Projekt med allmänna arvsfonden, skolsamverkan och parabrottning.

Publicerad: 2022-05-09

Senast uppdaterad: 2023-01-20

Författare: Simon Tollstern